Son dakika haberi bulunmamaktadır.   KÜNYE  

Ana Sayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

BDP'NİN ADAY ADAYLARI (SON LİSTE) TAMAMI AÇIKLAMALI

Van BDP milletvekili aday adayları için başvuru sona erdi. Van genelinde yaklaşık 30 kişi başvuruda bulundu.

Kategori  Kategori : VAN HABER
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 6741
Tarih  Tarih : 20 Mart 2011, 18:27

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Van BDP milletvekili aday adayları için başvuru sona erdi. Van genelinde yaklaşık 30 kişi başvuruda bulundu.

YÜKSEKOVA HABER / VAN

İşte Van kamuoyunun konuştuğu isimler :

Abdurahman DOĞAR: BDP tabanının yakından tanıdığı bir isim. Yıllardır bu çizgide politika yaptı. Cezaevlerine girdi, çıktı. 2009'da DTP'de en güçlü belediye başkanı aday adayıydı. Şu anda belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunuyor. Van'da BDP deyince akla ilk gelen isimlerden.

Ayhan BİLGİN: Mazlum-Der Başkanlığı yaptı.  2007'de Konya'dan aday gösterildi. Seçilemedi. Gündem Gazetesi'nin genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Muhafazakar yönü "Van ya da Urfa'dan aday gösterilecek" yorumlarına yol açıyor.

Cevdet ALTINDAĞ: 2004'de Van belediye meclis üyesi oldu. 2009'da DTP Gevaş Belediye başkan adayı oldu. Seçimi çok az oy farkıyla kaybetti. DTP'ye Gevaş'ta önemli ölçüde oy kazandırdı

Cüneyt CANİŞ: İnsan Hakları Derneği (İHD) Van Şubesi Başkanlığı yaptı. 2010'da BDP Van İl başkanı oldu. Belediye Başkanı Bekir Kaya ile birlikte Abdullah Öcalan'ın avukatları arasında bulunuyor.

Faruk BİNER: 2004'de belediye meclis üyesi olarak seçildi. 2009'da ismi, DTP Van Belediye Başkan Aday Adayları arasına geçti. Son seçimlerde DTP'nin geçmişte en az oy aldığı mahallelerde çalıştı.

Fatma KURTALAN: Van kamuoyu, ismini, adaylığı açıklandıktan sonra duydu. Milletvekilliğini, grup başkan vekilliği takip etti. Verdiği soru önergeleri ile gündeme geldi.

Gülcihan ŞİMŞEK: Tüm Bel - Sen Van Şubesi yönetiminde yer aldı. 2004'de Bostaniçi Beldesi'nde belediye başkanı seçildi. Van'ın ilk kadın belediye başkanı ünvanına sahip oldu. 2009'da aday gösterilmemesine rağmen hem Van'da hem Bostaniçi'nde çalıştı. KCK'dan dolayı tutuklandı.

İbrahim SUNKUR:  2004 yılında il başkanlığı görevinde bulundu. Cezaevine girdi. Şu anda Kürtçe meal üzerinde çalışıyor.

Lezgin BOTAN: Eğitim-Sen Van Şubesi Başkanı. 2009'da DTP Van Belediye Başkan Aday Adayı oldu.  Bir yerel sitede yazarlık yapmakta.

Lokman ERGÜL: BDP Parti Meclis üyesi. Taraf Gazetesi'nin Hertaraf ekinde yazıları çıkıyor. Gazeteci olmamasına rağmen çeşitli ulusal gazetelerde yazıları ile yer bulan bir isim.

Lokman TEKİN: Özel bir dersanenin müdürlüğünü yapıyor. Çeşitli gazete ve haber sitelerinde yazıyor.

Mustafa AVCI: Erciş kökenli. İstanbul il başkanlığı yapmış bir isim.

Nazmi GÜR: 2002'de DEHAP'ın Van milletvekili adayıydı.  2007'de gene Van'dan milletvekili aday adayı oldu. DTP onu Van yerine Adana'dan bağımsız aday gösterdi.  BDP'nin Washintong temsilcilğini üstlendi. Kürtçe ve Türkçe dışında 2 yabancı dil ( İngilizce - Almanca ) biliyor.

Özdal ÜÇER: Eğitim-Sen Van Şube Başkanlığı yaptı. 2007 yılında milletvekili seçildi.

Tahirhan ACAR: Van'da İHD'nin tanınmasında önemli rol üstlendi. Hazırladığı çeşitli raporlarla kamuoyunun karşısına çıktı. İnşaat Mühendisi olan Acar, BDP'ye yakınlığı ile bilinen çeşitli STÖ'lerde görev yaptı.

Zeki YILDIZ: 2004'de belediye meclis üyesiydi. 2009'da DTP Van Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 

Yorum Yaz  Yorum Yaz  Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et  

VAN HABER

En Çok Okunan Haberler

RAKAMLAR 'EN KÖTÜ VANSPOR' DİYOR!01 Şubat 2011

ANKET

VanSpor 2. Lige Çıkabilir
Tüm Anketler

VanHaber Van Haber Van Haberleri
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi